Chciałbyś mieć własną broń, ale nie wiesz jak zdobyć pozwolenie? Świetnie trafiłeś! Pomożemy Ci na każdym etapie Twojej drogi do pozwolenia na broń. Podpowiemy jak się uczyć i trenować do egzaminu na Patent Strzelecki, jak uzyskać Licencję Zawodnika, gdzie zrobić niezbędne badania lub jakie złożyć dokumenty do WPA. Z nami zdobędziesz pozwolenie na broń.
Zarówno dla posiadaczy pozwoleń na broń jak i klubów strzeleckich Ustawa o Broni i Amunicji jest jednym z najważniejszych dokumentów, który określa zasady wydawania i cofania pozwoleń na broń, nabywania, rejestracji, przechowywania, zbywania i deponowania broni i amunicji, ... oraz zasady funkcjonowania strzelnic. Znajomość tej ustawy, choć może wydawać się trudna do opanowania, jest konieczna dla wszystkich strzelców, a w szczególności dla osób które posiadają lub ubiegają się o pozwolenie na broń.
Zacząć należy od określenia celu w jakim chcemy posiadać broń. Od tego zależeć będzie jakie warunki trzeba będzie spełnić i jaką drogę trzeba będzie przejść aby
pozwolenie na broń uzyskać, a także do posiadania jakiego rodzaju broni i amunicji będziemy uprawnieni.
Ustawa z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji przewiduje, że
pozwolenie na broń wydaje się w szczególności w celach:
Co z tego wybrać? Jako Klub Strzelecki VIS polecamy dwa cele: sportowy i kolekcjonerski. Decydując się na te cele upraszczamy znacznie drogę do uzyskania pozwolenia na broń, a jednocześnie zapewniamy sobie możliwość dostępu do szerokiego wachlarza broni i możliwość posiadania większej ilości broni i amunicji. Decydując się na inne cele posiadania broni decydujemy sie jednocześnie na trudniejszy sposób uzyskania pozwolenia i/lub ograniczenie rodzajów broni do jakiej będziemy uprawnieni.
Członkowie naszego klubu mogą liczyć na pomoc podczas całego procesu uzyskaniu pozwolenia na broń, a samo członkostwo, potwierdzone pisemnie przez Prezesa klubu, może być podstawą określającą ważną przyczynę posiadania broni. Wstąpienie do klubu strzeleckiego jest tylko jedną z możliwości osiągnięcia celu jakim jest pozwolenie na broń. Jest również najprostrzą i bardzo skuteczną metodą, która pozwoli na posiadanie własnej broni, a także umożliwi nawiązanie konatktów z innymi strzelcami, a także uczestnictwo w zawodach.
Całą drogę do pozwolenia na broń, preferowaną przez większość członków naszego klubu, wielokrotnie przebytą i sprawdzoną, możemy przedstawić w kilku punktach:
Teraz pozostaje zakup szafy S1 i pierwszej jednostki broni ;)
Ustawa z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji.
Rozporządzenie MSWiA z dnia 15 marca 2000 r. w sprawie wzorcowego regulaminu strzelnic.