Klub Strzelecki Ligi Obrony Kraju VIS Wrocław.

Klub Strzelecki VIS skupia miłośników i entuzjastów broni palnej, kolekcjonerów broni czarnoprochowej i historycznej, a także znawców najnowszych konstrukcji, strzelców sportowych, strzelców rekreacyjnych i inne osoby, które zdecydowały się poświęcić swój czas na rozpowszechnianie i popularyzację strzelectwa w różnych dyscyplinach i formach. Umożliwia treningi strzeleckie i sportową rywalizację, daje możliwość rozwijania zainteresowań i pasji dbając jednocześnie o bezpieczeństwo i wyjątkową atmosefrę podczas strzelania.

Poniżej znajdziesz wiele istotnych informacji dotyczących różnych spraw klubowych - od możliwości wstąpienia do klubu przez płatności i składki, do informacji na temat strzelnic na których strzelamy i komunikatów z zawodów.

Wstąp do Klubu

Jeśli jesteś zainteresowany dołączeniem do naszego klubu, to wypełnij deklarację członkowską

Deklaracja Członkowska

a następnie przekaż ją osobiście lub prześlij. Po weryfikacji danych zostaniesz przyjęty do klubu, a jako potwierdzenie otrzymasz legitymację członka klubu. Od tego momentu jesteś pełnoprawnym członkiem i możesz korzystać z wszystkich klubowych przywilejów.

Członkowie Klubu

Członkami klubu są osoby, których zainteresowania związane są z bronią i strzelectwem w najróżniejszych formach. Są to sportowcy, kolekcjonerzy i pasjonaci, osoby zawodowo związane z bronią lub rekreacyjni strzelcy, a także sędziowie sportowi. Jest wśród nas wiele osób posiadających pozwolenie na broń istrzelających z własnej broni, ale spora część to ludzie którzy rozpoczynają swoją drogę do pozwolenia na broń.

  

"

kolekcjonerzy

W naszym klubie poznasz wielu kolekcjonerów broni czarnoprochowej i historycznej, spotkasz również znawców najnowszej techniki, a także miłośników wyrafinowanych modeli.
Jeśli sam możesz pochwalić się nietuzinkową wiedzą to z pewnością znajdziesz zainteresowanych słuchaczy lub wymienisz się poglądami.

Rekreacja

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych strzelanim rekreacyjnym. Możesz przyjść ze znajomymi lub rodziną. Postaramy się, aby każdy z Was był zadowolony ze wspólnie spędzonego czasu. Być może uda się odnaleźć pasję na lata, lub spędzić niezapomniane chwile trafiając w dziesiątkę. Albo po prostu zrelaksować się w otoczeniu broni, amunicji, tarcz i celów.

Gdzie strzelamy?

Strzelamy w dwóch głównych lokalizacjach: dla broni pneumatycznej jest to strzelnica przy ul. Świdnickiej 28, a dla broni palnej strzelnica przy ul. Skwierzyńskiej1-7. Ponadto, podczas strzelań tematycznych, rekreacyjnych lub integracyjnych, a także podczas zawodów, korzystamy gościnnie z innych strzelnic, których gospodarze udostępniają osie lub całe obiekty.

Broń pneumatyczna:
ul. Świdnicka 28


Broń palna:
ul. Skwierzyńska 1-7
Broń klubowa

Dla członków naszego klubu, podczas strzelań i zawodów, dostępna jest broń pneumatyczna w postaci pistoletów i karabinków, broń palna sportowa krótka i długa w różnych kalibrach, a także strzelby.
Rezerwując termin na zajęcia na strzelnicy lub zawody poinformuj, że chcesz korzystać z broni klubowej.

Duża część członków klubu to posiadacze własnej broni, wielu z nich chętnie udostępni swoją broń abyś mógł się z nią zapoznać, porównać z innymi, postrzelać aby sprawdzić czy ten konkretny model będzie ci pasował.

Opłaty Klubowe

Przystąpienie do klubu związane jest z wniesieniem jednorazowej opłaty wpisowej w wysokości 100zł, a także ze składką członkowską 240zł na rok. Dzięki nim wstęp na nasze strzelnice masz bezpłatny, pozostałe osoby zobowiązane są do wniesienia opłaty 20zł/h korzystania ze stanowiska strzeleckiego. Możesz również korzystać z broni klubowej. Pozostaje już tylko określić jakiej amunicji potrzebujesz i opłacić ją na treningu - cennik niżej. Możesz również korzystać z własnej broni i amunicji.

Cennik Klubowy

Opłaty Klubowe:
Wpisowe - 100zł jednorazowo.
Składka - 240zł/rok.

Pozostałe opłaty uzależnione są od tego czy opłaciłeś składkę roczną - jeśli tak, to korzystasz z przywileju niższych opłat, jeśli nie, to płacisz więcej:

OPŁACONE? Tak: Nie:
Stanowisko: 0zł 20zł/godz.
AMUNICJA
.22lr: 1,00zł/szt 1,50zł/szt
9mm: 2,00zł/szt 2,50zł/szt
7,62: 3,00zł/szt 3,50zł/szt.
223: 3,00zł/szt 3,50zł/szt.
9mm Mak.: 3,00zł/szt 3,50zł/szt.
Breneka: 4zł/szt 5zł/szt.
Trap: 2zł/szt 3zł/szt.
Należność za stanowisko i amunicję reguluje się gotówką po zakończeniu strzelania.

Opłaty za udział w piknikach i spotkaniach integracyjnych:
Zazwyczaj około 40-60zł/osobę - z opłaty tej pokrywamy wynajęcie torów lub całej strzelnicy albo innego miejsca, w którym odbywa się dane wydarzenie.
Opłaty za udział w zawodach licencyjnych:
Członkowie Klubu - pierwsza konkurencja 20zł, pozostałe 10zł.
Pozostali Zawodnicy - wszystkie konkurencje 20zł.
Opłaty za udział w piknikach, spotkaniach lub zawodach nie obejmują kosztów amunicji (ile wystrzelasz tyle zapłacisz).

Działalność klubowa.

Dzięki pracy wielu osób możliwe jest funkcjonowanie i rozwój klubu, a zaangażowanie i bezinteresowna pomoc klubowiczów są siłą napędową, która sprawia, że każdy z nas chętnie bierze udział w spotkaniach, szkoleniach, strzelaniach i zawodach.

Działalność klubowa to również biurokracja. Poniżej najważniejsze dokumenty:

Deklaracja Członkowska
Statut Klubu
Ustawa O Broni I Amunicji

Klub Strzelecki LOK VIS posiada licencję PZSS. Jest organizatorem zawodów strzeleckich, a członkowie klubu biorą czynny udział w treningach i startują we wszystkich dostępnych konkurencjach.

Klub Strzelecki Ligi Obrony Kraju VIS powstał z inicjatywy obecnego prezesa Krzysztofa Lisowskiego. Podjął on wysiłek, którego efektem było powstanie 17 grudnia 2016 roku klubu strzeleckiego będącego alternatywą dla klubów i strzelnic komercyjnych. Od początku istnienia klubu jego celem jest rozpowszechnianie i popularyzacja sportu strzeleckiego, szerzenie wiedzy i rozwijanie świadomości osób zainteresowanych bronią, jej bezpiecznym użytkowaniem i wykorzystaniem w celach sportowych lub rekreacyjnych. Od kilku lat klub łączy w swojej działalności zarówno rozwój wśród młodzieży jak i ciągłe doskonalenia i przekazywanie wiedzy przez doświadczonych strzelców.